Výživa dojčaťa od 9. ukončeného mesiaca veku
Dieťatko je zase o niečo zručnejšie a zbližuje sa s lyžičkou svojím osobitým spôsobom - pokúša sa naberať jedlo a to končí na obruse, na podlahe a hlavne na mamičke. Veľkú úlohu hrá v tomto období tiež výživa s väčšími kúskami, pretože žuvaním dieťatko posilňuje svaly zodpovedné za rozvoj reči. Čo teda naservírovať drobcovi, ktorý práve oslávil 9 mesiacov
Raňajkujeme müsli
Novinkou, ktorá pribudne do jedálnička z príkrmov HiPP, je Müsli Dobré ráno so starostlivo vybraným, jemným ovocím, celozrnnými cereáliami a krémovým jogurtom. Jogurt vďaka vápniku pomáha deťom, aby mali silné kosti a zuby, čo je v období, kedy rýchlo rastú a rastú im aj mliečne zuby veľmi dôležité. Príkrm sa hodí aj ako desiata počas dňa a obsahuje práve tie drobné kúsky, na ktorých si dieťa natrénuje žuvanie.
Jedálniček dojčaťa od uk. 9. mesiaca
V tomto veku by dojča malo mať v jedálničku 3 hlavné jedlá denne preložené zdravými, ovocnými desiatami a malo by bez problémov papať 3-zložkové príkrmy so zeleninou, obilninami a mäsem. Môžte tiež pomaly skúšať podávať ozajstnú tuhú stravu, ako je polovica krajca chleba s maslom. Jeho denná potreba materského mlieka nebo náhradnej mliečnej výživy sa pohybuje okolo 750 ml.
- Ráno skúste striedať obdeň dojčenie, resp. náhradnú mliečnu výživu, s müsli alebo mliečnou kašou. Všeobecne platí, že keď vaše dieťa už bežne zje celý obsah pohárika, nie je nutné naďalej podávať k chodu mliečnu stravu.
- Ako doobedňajšiu desiatu zvoľte müsli alebo ovocný príkrm a vyskúšajte už výššie spomínaný chlebík s maslom, ako sa pri tom bude dieťatko tváriť.
- Na obed podávajte 3-zložkové menu pre deti staršie ako 7 mesiacov a pol pohárika polievky. Ako sladkou bodku zvoľte ovocie.
- Popoludňajší olovrant sa hodí ovocný príkrm, obilná kaša alebo skúste malému pripraviť želé z HiPP 100% BIO šťavy.
- Večer ponúknite dieťaťu kašu na dobrú noc.